«КРОК» Конференції, Науково-практична конференція "ІТ-КРОК-2021"

Розмір шрифта: 
МОБІЛЬНИЙ ЗАСТОСУНОК СТВОРЕННЯ ТА ПОШИРЕННЯ ЗОБРАЖЕНЬ У СТИЛІ ПІКСЕЛЬ-АРТ
Наталія Валеріївна Буркіна, Сергій Євгенійович Осмоленко

Тези


В даній роботі пропонується багатоплатформовий мобільний застосунок для створення та поширення зображень у стилі піксель-арт, де крос-платформенність реалізована за допомогою технології транспіляції вихідного коду продукту на головні мови програмування для операційних систем Android та iOS.

Під цифровим мистецтвом розуміють творчу діяльність, основану на використанні комп’ютерних та інформаційних технологій, результатом якої є художній твір у цифровій формі. Малювання є першою творчою діяльністю дитини. Користь малювання у малому віці неймовірна та науково доказано щонайменше 7 пунктів. Серед яких можна виділити максимальну дисциплінованість через те, що систематичне заняття малюванням може привчити дитину структурувати свій особистий час і завдяки експериментам розвивається індивідуальне бачення навколишнього середовища, просторова уява. Розуміння математичних та фізичних моделей дуже важливе для школярів, а малюючи до цього додається розвиток асоціативного мислення та навички проєктування на площині. Якщо дивитись з психологічної точки зору, то через малюнок дитина самовиражається, а в кінці отримує реальний результат, що формує орієнтацію на результативну діяльність. Передбачається, що мобільний застосунок має 8 різних екранів взаємодії, серед яких авторизація, головна сторінка, редактор зображень, тощо.

Для розробки мобільного застосунку використовувались Jet- Brains WebStorm, технологія React Native, мова програмування Type- Script. Вимоги до експлуатації системи: доступ до всесвітньої мережі Інтернет, операційна система – починаючи з Android версії 9.1, iOS версії 12.0 та iPadOS версії 11.2.

Застосування пропонованої системи допоможе в освоєнні нового ремесла, в цьому випадку художнього мистецтва. Використання SaaS сервісу для зберігання даних полегшує розгортання серверної сторони проєкту. Використання схеми зберігання даних про кожну комірку у базі даних істотно скорочує об’єм даних, які потрібно передавати та забирати з сервера.


Ключові слова


цифрове мистецтво; творча діяльність; мобільний застосунок.