«КРОК» Конференції, Міждисциплінарні дослідження науки ХХІ століття - 2021

Розмір шрифта: 
ПРИНЦИПИ СТАБІЛЬНОГО ФІНАНСУВАННЯ БЛАКИТНОЇ ЕКОНОМІКИ
Єлизаветта Басара

Тези


Розвиток блакитної економіки набуває в більшого масштабу. Розвиток економічних та промислових взаємовідносин між людьми створює попит на сировину. Оскільки, ресурси на суші вже не в змозі задовольнити цей попит, людина звертається до своєї «еволюційної колиски» – океану. Оскільки ресурси океанів майже недоторкані людиною (окрім нафтових та газових родовищ), це означає величезну кількість ресурсів для подальшого розвитку економічної взаємодії та грандіозний потенціал, починаючи від туризму завершуючи високотехнологічними секторами. Проте ці дії породжують безліч проблем. Перш за все екологічні та біологічні. Забруднення та деградація екосистема морського світу вже є грандіозною. І це лише при незначному використанні ресурсної бази. Уявити що можливо при максимізації використання ресурсів приводить до нервозності та страху за майбутнє подальших поколінь.

Заради безпечного майбутнього необхідна міжнародна стандартизація, правила гри для всіх і кожного – рівні права і рівне покарання за їх порушення. Оскілки забруднення водного середовища та знищення морського світу – це проблема, яка стосується кожної країни. Ми всі в одному човні.

На мою думку, перш за все необхідно фінансувати інноваційні механізми роботи з водним середовищем та його очистки від нашої діяльності. Також слід почати відновлювати те, що ми вже знищили, а саме – 50% коралових рифів, 70 тис. км. мертвої зони Балтійського моря, збільшити відновлення популяції риб в океані й звичайно посилити відповідальність за забруднення пластиком океан оскільки 89% пластикового сміття складають поліетиленові пакети, одноразові набори посуду та ін.

Роль України в даній проблемі полягає в максимізації ресурсів та покращення переробної системи в державі, подолання корупції та покращення інвестиційної привабливості для реалізації більш екологічних проектів, що дасть додаткові кошти в бюджет як країни, так і регіонів так і послабить навантаження на океанічну екосистему й, можливо, ми станемо для когось прикладом для того, щоб почати діяти.

Розвиток блакитної економіки – це складний процес. Він потребує безліч ресурсів, як фінансових так і людських. Тому необхідно діяти зараз, щоб не було катастрофи потім!


Ключові слова


блакитна економіка; екологія; розвиток; міжнародні стандарти

Цитування


  1. Глобальный зеленый новый курс [Электронный ресурс]. – Режим доступа: http://www.unepcom.ru/images/greeneconomy/greennewdeal.pdf
  2. Яковенко Е.В. Перспективы развития «синей» экономики в Украине и России [Электронный ресурс]. – Режим доступа: https://cyberleninka.ru/article/n/perspektivy-razvitiya-zelyonoy-ekonomiki-v-ukraine-i-rossii/viewer
  3. «Синяя экономика» для приморских регионов ЕС [Електронний ресурс]. – Режим доступу: https://newsaround.top/sinyaya-ekonomika-dlya-primorskihregionov-es.html.
  4. Проект Украина: что прорастет. Десятка самых привлекательных отраслей украинской экономики для инвестиций [Електронний ресурс]. – Режим доступу: https://project.liga.net/projects/ukraine_investment/