Тези
Сьогодні Європейський союз є фактичним лідером з питань екології у світі. Це видно по проектам та законам, що регулярно приймаються, переглядаються і таке інше. За останні роки було досягнуто значних успіхів у просуванні «екологічного» законодавства, особливо цим слід завдячувати Німеччині, адже вона як Фактичний лідер союзу активно просуває відповідні законопроекти та підштовхує інші країни до тих самих дій.
Європа перейшла у новий етап свого розвитку, та досягла відчутних цілей. Сьогодні перед Європейським Союзом стоїть маса питань які треба виконувати і чим швидше тим краще. Саме так вважає й керівництво союзу. Тому відбувається постійне розширення можливостей як політичних так і матеріальних. Сьогодні вже досягнуто більше ніж половини потреб Європи в енергії за рахунок відновлюваних джерел, це видно на прикладі таких країн як Німеччина, Данія та Іспанія. Звісно є й інші, але ці держави – держави лідери у питанні екологічних технологій.
У чому полягає цей «відчутний успіх»? Як не дивно, у політиці. Якщо ми згадаємо про напружені політичні відносини між заходом та сходом, то стане зрозуміло ще одну, можливо головну, причину того, чому Європа так хапається за відновлювані джерела електричної енергії, а саме, газ – Російський. Сьогодні Європа не спроможна задовільнити свої енергетичні потреби в повній мірі через, що змушена закупати енергію. Щоб зрозуміти це достатньо подивитися на відносини між Німеччиною та Росією. Давно стало зрозуміло, що вони готові переступити навіть через свої принципи аби не позбутися «газу» Звісно – намагаються робити все можливе, щоб скоротити частку «газу» у своїй економіці, але ця проблема до сих пір залишається актуальною. Але зважаючи на те, що було, що є та, що очікує ці відносини в подальшому, ми можемо сказати: «це успіх».
Перспективна та неупереджена й дбайлива. Такими словами можна охарактеризувати загальні тенденції розвитку «зеленої» енергетики у Європі. Чому ми часто згадуємо про Європу як про перспективу? Відповідь проста: там є чим, ким і куди розвиватися. Новітні технології забезпечують заощадження на будь-якому проекті ЄС. Неупереджене мислення людей дозволяє приймати щось нове, навіть якщо це щось нове є досить незвичним та інколи навіть здається абсурдним. Дбайлива, достатньо поглянути на те, як європейці дбають про довкілля та добробут союзу. Їм вдалося обернути людські пороки собі на користь. Звісно не без проблем, але це фундамент.
В чому конкретно проявляється ці перелічені якості? Розглянемо на прикладі одного з проектів. Захист навколишнього повітря та клімату. Управління стічними водами. Управління відходами. Захист та відновлення ґрунтів, підземних та поверхневих вод. Зменшення шуму та вібрації. Захист біорізноманіття та ландшафтів. Захист від радіації (без зовнішньої безпеки). Дослідження та розробки Інші заходи з охорони навколишнього середовища. Все це частина законодавства Німеччини. Мабуть це один із найяскравіших прикладів, що показує рішучість їхніх намірів.
Рішучі кроки! Рішуче просування екологічних законів та усвідомлення людьми того, що вони мають жити на цій землі призводить до того, що в країнах люди буквально готові боротися за своє майбутнє! «Європейська «зелена угода», з одного боку, є нашим баченням кліматично-нейтрального континенту до 2050 року, а з іншого — дуже конкретною дорожньою картою досягнення цієї мети. Це 50 дій до 2050 року. Наша мета — примирити економіку з нашою планетою, знайти баланс між шляхом, яким ми виробляємо і споживаємо, з ресурсами нашої планети, і змусити такий підхід працювати для нашого народу», — Президент Єврокомісії.З цих слів нам стає зрозумілим, що європейці готові продовжувати свої рішучі кроки по розвитку екологічної політики. Іншим показником рішучих кроків можна сказати є постійна розробка новий та нових проектів. Кількість «унікальних» структур на території тієї ж самої Німеччини дивує. Куди не глянь скрізь буде неопосередкований зв’язок з екологічною політикою держави.
Ключові слова
Цитування
- Європейська зелена угода — нова стратегія дружнього до довкілля зростання ЄС. URL: http://cpis.org.ua/european-green-deal/
- Екологія право людина. URL:http://epl.org.ua/about-us-tax/proekty/
- Німеччина бореться з промисловим забрудненням. URL: https://ecolog-ua.com/news/yak-nimechchyna-boretsya-z-promyslovym-zabrudnennyam