Метадані для індексуваня

ГЛОБАЛЬНІ ТРЕНДИ В УПРАВЛІННІ ПЕРСОНАЛОМ


 
Dublin Core PKP елементи метаданих Метадані для цього документу
 
1. Назва Назва документа ГЛОБАЛЬНІ ТРЕНДИ В УПРАВЛІННІ ПЕРСОНАЛОМ
 
2. Перший автор Ім'я автора, уставнова, країна Оксана Миколаївна Верстяк; Чернівецький торговельно-економічний інститут ДТЕУ<br />; Ukraine
 
3. Тема Дисципліна(и)
 
3. Тема Ключові слова глобальні виклики, управління персоналом, інновації
 
4. Опис Тези

У сучасних умовах глобалізації та цифрової трансформації змінюється роль управління персоналом в організаціях. Швидкий розвиток технологій, автоматизація, цифровізація призводять до трансформації професій та вимог до працівників. У сучасній економіці людський капітал стає ключовим ресурсом для інновацій, конкурентних переваг та зростання компаній. Глобальні тренди показують, як компанії в усьому світі реагують на ці виклики — це корисний досвід для адаптації в локальному контексті.

Глобальні тренди в управлінні персоналом — це ключові світові напрями, що визначають, як компанії працюють із людським капіталом у сучасних умовах. Вони охоплюють способи залучення, навчання, мотивації та утримання працівників з урахуванням технологічного прогресу, змін у суспільстві та на ринку праці.

Ці тренди формуються під впливом глобалізації, цифрової трансформації, економічних, екологічних та соціальних змін, а також непередбачуваних подій, як-от пандемії, війни, міграційні кризи тощо.

Сучасні інновації у сфері управління персоналом скеровані на вирішення таких завдань:

– підвищення рівня сприйнятливості та вміння персоналу адаптуватись до змін;

– підвищення продуктивності роботи персоналу;

– ефективне навчання та підвищення кваліфікації персоналу, а також його розвиток;

– стимул до появи у працівників креативних ідей;

– підвищення якості трудового життя;

– створення на підприємстві творчого середовища, а також покращення соціально-психологічного клімату, який склався в трудовому колективі;

спрямування діяльності менеджерів на розвиток здібностей та вмінь, а не на виконання рутинної роботи;

– підвищення згуртованості колективу;

– концентрація уваги на інтересах не тільки підприємства, але й працівників [1].

Сучасний стан економіки зумовлює необхідність удосконалення механізму розвитку потенціалу підприємства.

Розглянемо глобальні виклики управління персоналом:

  1. Геополітична нестабільність - війни, конфлікти, санкції, торговельні бар'єри.
  2. Демографічна криза і міграція - старіння населення, трудова міграція, нестача кадрів.
  3. Інформаційна безпека - хакерські атаки, дезінформація, виклики до конфіденційності.
  4. Глобальна міграція - вплив на локальні ринки праці, адаптація нових працівників.
  5. Енергетична криза та перехід до зеленої економіки - трансформація промисловості, зміна інвестиційних потоків, нові вимоги до бізнесу.
  6. Глобальна інфляція - зниження попиту, скорочення робочих місць, тиск на малі та середні підприємства [2].

Управління персоналом сьогодні – це синергія технологій, гуманізму та стратегічного мислення. Актуальні тренди потребують від HR-фахівців нових навичок, гнучкості та здатності працювати в умовах постійних змін. Успішні компанії – це ті, які вміють не лише адаптуватися до нових реалій, але й випереджати їх. Глобальні тренди в управлінні персоналом не є абстрактними поняттями — вони безпосередньо впливають на кожну компанію, незалежно від її розміру та сфери діяльності. В умовах нестабільності, економічної невизначеності та технологічного прогресу ключовою конкурентною перевагою стає людський капітал.

Для українських компаній це також можливість перезавантажити корпоративну культуру, впровадити гнучкі моделі управління, розвивати внутрішній потенціал і створювати сильний бренд роботодавця навіть у складних умовах.

 
5. Видавець Установа, місцезнаходження
 
6. Доповідач Спонсор(и) ВНЗ «Університет економіки та права «КРОК»
 
7. Дата (РРРР-ММ-ДД) 2025-04-16
 
8. Тип Статус & жанр Рецензовані матеріали
 
8. Тип Тип
 
9. Формат Формат файла
 
10. Ідентифікатор Універсальний Покажчик Ресурсу (URI) https://conf.krok.edu.ua/MMO/MMO-2025/paper/view/2789
 
11. Джерело Журнал/назва конференції; Т., №. (рік) Сучасний менеджмент організації: витоки, реалії та перспективи розвитку; Сучасний менеджмент організації: витоки, реалії та перспективи розвитку 2025
 
12. Мова English=en ua
 
14. Обсяг Геопросторова локація, хронологічний період, вибірка/зразок дослідження (стать, вік, інше)
 
15. Права Авторське право та дозволи Автори, які подають матеріали на цю конференцію погоджуються із наступними умовами:
a) Автори зберігають авторські права на їхні праці, проти дозволяють конференції розмістити цю неопубліковану роботу за Creative Commons Attribution License, яка дозволяє іншим мати вільний доступ, використовувати і розповсюджувати працю, з посиланням на авторство праці та її початкове представлення на цій конференції
b) Автори можуть відмовитись від умов CC ліцензії і обумовити окремі, додаткові вимоги щод неексклюзивного розповсюдження і подальшої публікації цієї роботи(наприклад, опублікувати виправлену версію в журналі, завантажити її в репозиторій установи або опублікувати у книзі), з посиланням на відомості про її перше представлення на цій конференції.
c) Додатково, ми підтримуємов авторів завантажи та опублікувати працю оналй (наприклад, в репозиторіях установи або на власному веб-сайті) в будь-який момент до або після конференції.