Тези
Необхідність систематичного контролю показників мікроклімату приміщення на підприємствах та у приватних господарствах викликає необхідність автоматизації, застосування відповідного програмного забезпечення й сучасних технологій. Використання сучасного обладнання й комп’ютерної техніки.
У реалізованій системі передбачено два рівні взаємодії. Оператор – це користувач який взаємодіє із системою через веб-інтерфейс, він може створювати та відкликати реквізити для підключення пристроїв, налаштовувати віджети для перегляду показників пристроїв та керування (відсилання сигналів) у реальному часі а також він може експортувати історію повідомлень пристроїв за вказаний період. Пристрій – фактично клієнт, який за вказаними реквізитами обмінюється даними із системою через виділений канал. Може бути як фізичним обладнанням, так і віртуальним клієнтом який перенаправляє дані від зовнішніх систем.
Для розробки системи були використані платформа .NET та мова C#, Entity Framework для серверної частини. React.js фреймворк, Typescript, бібліотека компонентів Material UI для веб-інтерфейсу користувача. MQTT стандарт взятий за основу для комунікації з підключеними пристроями. Visual Studio Community 2019 як середа розробки.
Використання системи дозволяє виконувати автоматизований збір показників мікроклімату та перегляд показників у режимі реального часу. Також система дозволяє надсилати сигнали до підключених пристроїв через веб-інтерфейс у режимі реального часу.