«КРОК» Конференції, Науково-практична конференція "ІТ-КРОК-2021"

Розмір шрифта: 
СТВОРЕННЯ ІГРОВИХ 3Д МОДЕЛЕЙ ЗА ДОПОМОГОЮ ТРИВИМІРНОГО СКАНУВАННЯ
Наталія Валеріївна Буркіна, Артур Андрійович Наумов

Тези


У цій роботі був розроблений технічний процес створення та обробки 3d моделей за допомогою сканування за допомогою фотограмметрії для подальшого застосування моделей в ігрових рушіях.

Основними завданнями даного проєкту було познайомитися із технологіями сканування реального всесвіту і методами реалізації зібраних даних у віртуальному 3D просторі, також розглянути приклади можливого використання різного обладнання для  уможливлювання сканування і покращення результатів збору даних. В кінцевому результаті, ми маємо отримати робочу віртуальну 3Д модель, зроблену із використовуванням фотограмметрії на основі реально існуючого об’єкта. Також важливою задачею є дослідити та задокументувати кожен етап сканування та обробки отриманих даних до етапу тестування моделі у ігровому рушію Створений пайплайн охоплює два основних компонента:

1. Швидкість створення моделей,

2. Основні недоліки технології сканування.

Створений та використаний технічний процес вирішує ці недоліки та створюються додаткові матеріали для пришвидшення обробки та створення ігрової моделі за допомогою сканування.

Також в роботі були розглянуті перспективи розвитку методики сканування основі фотограмметрії, описані варіанти її деградації, так і навпаки варіанти її розвитку. Цей проєкт можна поділити на дві повноцінні складові: 1. Документована записка 2.Готова 3Д модель. Обидві складові безпосередньо пов’язані між собою та несуть як практичну(3Д модель), так і теоретичну (записка) цінність для дослідження здатностей сканування у сучасному світі

Таким чином, було виконано аналіз особливостей створення 3D моделі за допомогою тривимірного сканування методом фотограмметрії. Описано технології та процес реалізації. Було показано та описано два можливих технічних процеси. І був вибраний оптимальний пайплайн для реалізації ігрової моделі. До пайплайну входить використовування Reality Capture для збору основної моделі із фотоматеріалу. Також для обробки базового скану, було використане програмне забезпечення: тривимірний пакет для роботи із віртуальними скульптурами ZBrush. Для обробки текстури використовувалася програма Substance Painter. Також були схематично описані оновні процеси при створені 3д моделі для гри.


Ключові слова


сканування, фотограмметрія; 3Д моделювання; графіка; фотореалізм